estGen

Innowacyjne preparaty specjalistyczne marki estGen to rezultat niezwykłego mariażu świata naukowego ze światem kosmetologii.

Są to jedyne kosmeceutyki na świecie stworzone w laboratoriach bioinżynierii tkankowej o niespotykanej do tej pory skuteczności. Ich uniwersalne zastosowanie wykorzystujemy w inicjacji szlaków komunikacyjnych między komórkami i modulacji stanu zapalnego.

Odkrycie tej przełomowej receptury zostało poparte wieloletnimi badaniami i otwiera nowy rozdział w dziedzinie inżynierii tkankowej z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii i podologii.

Preparaty estGen to specjalistyczne rozwiązania w 100% naturalne do kompleksowej odbudowy i regeneracji tkanki działające na poziomie komórkowym i DNA. Głównymi substancjami wchodzącymi w ich skład są izolowane proteiny, takie jak: czynniki wzrostu, białka immunomodulacyjne, substancje bakteriostatyczne, a także m.in. hormony, enzymy, poliamidy, pochodne kwasów nukleinowych oraz aminokwasów czy też szereg witamin i związków mineralnych.

Preparaty są w 100% naturalne, a jednocześnie działają silniej niż syntetyczne, co czyni z nich jedne z najskuteczniejszych w problemach tkankowych, jeśli chodzi o ich stymulację i odbudowę. Wskutek modulacji różnych struktur skóry, następuje również hamowanie oznak degradacji komórek.

Preparaty charakteryzują się tzw. „inteligentnym działaniem”, rozwiązując dany problem skórny poprzez indywidualne „dostosowanie się” do jej rodzaju, wieku oraz kondycji.

Najważniejszymi składnikami są:

 • Transferyny;

 • Czynniki wzrostu (TGF, IGF-1, FGF, VEGF, PDGF)

Terapia preparatami estGen polega na zastosowaniu preparatu na wcześniej uszkodzoną tkankę lub inicjowanie tego uszkodzenia podczas zabiegu specjalistycznego, gdzie rozpoczyna się intensywny proces regeneracji.

Niektóre z zastosowań preparatów marki estGen:

 • Regeneracja naskórka po zabiegach inwazyjnych z zakresu medycyny estetycznej;

 • Działanie łagodzące stany zapalne, egzemę, zmiany trądzikowe;

 • Zagęszczenie skóry twarzy i ciała o 20 % już po pierwszym zabiegu wskutek m.in. procesu proliferencji fibroblastów oraz angiogenezy;

 • Wspomaganie terapii w przypadkach ropiejących uszkodzeń;

 • Działanie przeciwgrzybiczne i przeciwwirusowe;

 • Wspomaganie procesów naprawczych skóry przy owrzodzeniach troficznych i odleżynach;

 • Działanie antyseptyczne, regenerujące i przeciwzapalne;

 • Normalizacja procesów gojenia uszkodzonego naskórka i głębszych ran;

 • Aktywność przeciwalergiczna;

 • Stymulacja układu odpornościowego skóry;

 • Łagodzenie objawów łuszczycy.

Preparaty estGen są w kolejnych etapach badań i udoskonalania, by w przyszłości spełniać kryteria preparatów medycznych wykorzystywanych m.in. do leczenia ran i innych uszkodzeń tkanek.

TERAPIA PRZY TRĄDZIKU I BLIZNACH POTRĄDZIKOWYCH:

SERIA ZABIEGÓW PRZY SKÓRACH STARZEJĄCYCH SIĘ

NOWOŚĆ NA RYNKU . (W ROZMOWIE Z TWÓRCĄ)

Twórcą innowacyjnego preparatu estGen jest dr inż. Wojciech Jan Karwowski, właścicielem marki Pani Katarzyna Nozderko. Efekty jakie są widoczne już po krótkim czasie jego zastosowania przechodzą najśmielsze oczekiwania osób, które się z nim zetknęły. Po serii testów można śmiało uznać że jest on wręcz rewolucyjny! Jak mówi Wojciech Karwowski, technolog marki, koncepcja preparatu powstała już wiele lat temu, gdy jeden z kremów, który projektowałem – kremów wspomagających profilaktykę stopy cukrzycowej – trafił przypadkowo do kliniki reumatologii i ortopedii. Mój kolega postanowił zastosować preparat na uszkodzenie aparatu ruchowego wskutek urazu mechanicznego tkanek głębokich. Jakież było jego zdumienie, gdy stwierdził, iż znanymi sobie metodami nie byłby w stanie osiągnąć takiego pozytywnego skutku terapeutycznego. Zainteresowało nas to bardzo. Krok po kroku doszliśmy do wniosku jakie czynniki stanowiły o tak dużej skuteczności. Były to białka. Białka stymulacyjne. Z czasem, wraz z rozwijającą się dziedziną biochemii i biotechnologii stało się możliwe wyizolowanie tychże białek i peptydów. Dalej było już łatwiej. Postanowiliśmy rozpocząć przygotowania do prób klinicznych związanych z trudno gojącymi się ranami lub stanami urazowymi. Powstało wiele prototypów roboczych. estGen jest „krewnym” postaci klinicznej żelu, który właśnie badamy. Jest postacią typu „soft” przeznaczoną do komercyjnych zastosowań w obszarze, który można nazwać medycyną estetyczną, jako produkt wspomagający i profilaktyczny do zabiegów inwazyjnych zazwyczaj związanych z przerywaniem ciągłości tkanek skóry. Jestem jego głównym pomysłodawcą i konstruktorem. Aczkolwiek w pracach miał swój udział cały sztab ludzi związanych z Fundacją Św. Łazarza – biolog, biolog molekularny, neurobiolog, biochemik medyczny, chirurg, immunolog, dermatolog, alergolog, inżynier biomedyczny .

Natomiast twórcą marki estGen i jej historii komercyjnej jest firma Est należąca do Pani Katarzyny Nozderko. Zdecydowaliśmy się na współpracę z Katarzyną Nozderko, gdyż doszliśmy do przekonania, iż z racji doświadczenia będzie ona gwarantem odpowiedniego pozycjonowania żelu bioaktywnego i jego profesjonalnego wykorzystania. Jakie jest spektrum jego działania… powstało wiele prototypów żelu – o działaniu stymulacyjnym, supresyjnym, mediacyjnym, modulacyjnym – i wiele innych o złożonym działaniu. Ten, który stanowi trzon żelu bioaktywnego estGen jest modulatorem. Stąd spektrum jego działania to wszelkie stany, którym towarzyszy stan zapalny oraz te, gdzie stan zapalny ma z założenia prowadzić do odbudowy i regeneracji tkanek skóry. Sztandarowym przykładem są zabiegi inwazyjne z przerywaniem ciągłości tkanek skóry, takich jak mezoterapia. Ale oczywiście także każde inne stany, którym towarzyszy stan zapalny lub jego kontrolowane wywoływanie. .

Wiemy że najlepsze efekty zastosowania preparatu estGen osiągamy kiedy skóra jest uszkodzona (trądzik, inwazyjne zabiegi np. mezoterapia itp.) Skóra uszkodzona wchodzi właśnie w stan zapalny, któremu towarzyszy (i z którym jest związana) przebudowa i regeneracja tkanek. Modulacja w takim przypadku „pilnuje”, aby stan zapalny nie wymknął się nam spod kontroli i nie przeszedł w stan patologiczny. Jednocześnie potęguje tempo i siłę odbudowy uszkodzonej w sposób celowy tkanki, co daje efekt wręcz wizualny „w oczach”. I to właśnie chcieliśmy osiągnąć. Czy preparat jest bezpieczny? Tak. Już substancje składowe były badane na wszelkie sposoby w różnych badaniach klinicznych na świecie. Dodatkowo, jak wspomniałem, wersja kliniczna żelu będzie użyta do prób klinicznych. Nie ma możliwości przystąpienia do takich prób jeśli istnieje podejrzenie ryzyka zaszkodzenia pacjentowi.

Oczywiście obligatoryjnie wykonuje się testy dermatologiczne i aplikacyjne, ale to jak powiedziałem jest standard związany ze zgłoszeniem preparatu do obrotu. Jakie są przeciwwskazania do jego stosowania? Jak wszystkiego co istnieje na świecie (śmiech). Uczulenie na składniki żelu? Trudno określić jaka to miałaby być reakcja, bo jak wspomniałem składowe są bezpieczne, i całość także. Aczkolwiek pojedyncze przypadki zawsze mogą się zdarzyć – fizjologia człowieka nie jest przewidywalna do końca.

Mogę też powiedzieć, że jak do tej pory, żadna wersja, ani żaden prototyp nie dał jakiegokolwiek odczynu alergicznego lub innego niepożądanego efektu. Standardowymi przeciwskazaniami będzie ciąża, karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne, stany chorobowe skóry w fazie aktywnej.

Czym się różnią preparaty estGen od tych powszechnie stosowanych w gabinetach? To jest „żywy” modulator, czyli aktywne biologicznie białko uzupełnione o pewne aminokwasy, które potęgują jego działanie, a wszystko to posadowione w bazie stanowiącej medium wspomagające przenikanie tychże substancji w głąb skóry. Ważnym jest także to, iż nie musimy silić się specjalnie na marketing – chyba, że w celu poinformowania rynku.