HiFu - odmładzanie

Zabieg Hifu to inaczej bezinwazyjny lifting twarzy. Każda kobieta lubi czuć się świeżo i pięknie, a nic tak nie poprawia samopoczucia, jak jędrna, nieskazitelna skóra twarzy, która niestety wraz z upływającym czasem traci na jędrności. Z czasem włókna kolagenowe ulegają rozluźnieniu, co bezwątpienia niekorzystnie wpływa na estetykę twarzy. Dla kobiet, które nie chcą poddawać się inwazyjnym zabiegom chirurgicznym z pomocą przychodzą zabiegi kosmetyczne takie jak hifu ultera smas therapy.

Na czym polega zabieg?

Nazwa hifu pochodzi od angielskich słów high intensity focused ultrasound, co w dokładnym tłumaczeniu oznacza skupiona wiązka fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu. Zabieg hifu stosowany jest w gabinetach kosmetycznych od ponad 4 lat i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Istotą zabiegu jest ogniskowanie fali ultradźwiękowej o wysokiej energii, na małym punktowym obszarze. Końcówkę transmitera przykłada się wielokrotnie miejsce obok miejsca do ciała, podgrzewając tkankę na różnych głębokościach w zależności od oczekiwanego efektu. Zmarszczki najczęściej wymagają zabiegu na głębokości 1.5 mm, policzki 3 mm natomiast brzuch, aż od 4,5 mm pod skórą.

Fala wiązki ultradźwiękowej hifu, jest to jako jedyna dostępna na rynku fala dochodząca do warstwy SMAS czyli powięzi, o której mało się wie. Jest to warstwa pomiędzy mięśniami a tkanką tłuszczową. Dlatego długość fali transmiterów pozwalają nam dotrzeć tak głęboko jak tego pragniemy osiągając najlepsze efekty.

W wyniku podgrzewania komórki obkurczają się, w skórze dochodzi do mikrouszkodzeń stymulujących wytwarzanie nowego kolagenu.

Metodę hifu można spokojnie zastosować po zabiegach intensywnego złuszczania naskórka, do których zaliczają się kwasy i mikrodermabrazja, a nawet przy zmianach trądzikowych. Do wykonania zabiegu nie jest również przeciwwskazaniem trądzik różowaty ani mocno opalona skóra.

Zalety zabiegu hifu

 • Lifting twarzy bez użycia skalpela
 • Zagęszczenie skóry
 • Podniesienie chomiczków , pośladków, ud
 • Po zabiegu skóra jest jedynie zaczerwieniona, pacjent nie wymaga rekonwalescencji.
 • Efekty zabiegu hifu są widoczne już po pierwszym zabiegu.
 • Zabieg hifu można wykonywać o każdej porze roku, bez względu na nasłonecznienie.
 • Widoczna poprawa owalu twarzy.
 • utrzymywanie się efektu liftingu do 2 lat.

Czy zabieg hifu można stosować tylko na twarz?

Zabieg hifu Smas Therapy nie jest przeznaczony tylko do poprawiania wyglądu skóry twarzy. Stosuje się go również na skórę ramion, biustu, brzucha, pośladków i ud. Ból odczuwany podczas wykonywania zabiegu jest zależny od indywidualnego progu ból, nie wymaga znieczulenia. Duże znaczenie ma miejsce, gdzie jest przeprowadzany. Najczęściej uczucie towarzyszące zabiegowi opisywane jest jako delikatne ukłucie i rozchodzenia się ciepła pod skórą. Średni czas wykonania zabiegu waha się od 30 min do godziny w zależności od wielkości obszaru wykonywanego zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Tydzień przed zabiegiem należy pić w ciągu całego dnia przynajmniej litr wody oraz łykać dzienną dawkę wit. C 1000mg. Dodatkowo 3 dni przed zabiegiem warto nawliżać obszar.

Każdy dobry gabinet medycyny estetycznej, przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzi wywiad, dotyczący oczekiwań pacjenta. Specjalista poinformuje jak działa hifu, uprzedzi o możliwych konsekwencji zabiegu, a także oceni na jakiej głębokości ma on być wykonany.

Pacjentka zostanie również poinformowana o ewentualnych odczuciach bólowych oraz jak ultradźwięki na twarz działają na kondycję skóry.

Zabieg hifu rozpoczyna się od fali o mniejszej sile, aby poznać indywidualny próg bólu pacjenta.

Po wykonaniu zabiegu na skórze twarzy, utrzymuje się delikatny rumień skóry, który znika po upływie trzydziestu minut. Nie trzeba się nim przejmować i można wrócić swobodnie do wykonywania swoich zajęć tuż po zabiegu. Dla polepszenia komfortu, można użyć fluidu, który wyrówna koloryt skóry.

Zalecany czas, który trzeba odczekać do ponownego wykonania zabiegu hifu to 3 miesiące.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

 • Stan zapalny skóry w miejscu, które chcemy poddać zabiegowi.
 • Opryszczka w miejscu, które chcemy poddać zabiegowi.
 • Ciąża.
 • Choroba nowotworowa.
 • metalowe stenty
 • rozrusznik serca

U niektórych pacjentów miejsca poddane zabiegowi mogą być lekko obolałe. Czasem występuje też lekki obrzęk.

Dzięki temu, że korzystamy z bezpiecznego sprzętu, nie pojawiają się żadne powikłania.

Oczywiście, żeby uniknąć wszelkich nieprzewidzianych skutków ubocznych, należy wybrać sprawdzony gabinet kosmetyczny, ponieważ samo posiadanie urządzenia do wykonania zabiegu hifu, nie wystarczy do prawidłowego przeprowadzenia go.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *